Kocaeli Döviz Kuru
Sarraf Tüysüzler

Google'da Ara Özak ; “MİA Projesi Kocaeli’nindir”
Toplam 893 Okuma!
Haber Tarihi: 05 Kasım 2013, 09:59

mıa

 

Kimileri için ‘büyük bir hayal’ olarak nitelenen Ömer Türkçakal Bulvarındaki Merkezi İş Alanı (MİA) projesini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve özellikle de Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak çok önemsiyor. Özak, düzenlediği basın toplantısında MİA konusundaki son ayrıntıları açıkladı.

 

 

HERKES KAZANACAK

 

Antikkapı Restoranda düzenlenen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Başkan Vekili Özak, dün sona ermesi gereken 1 aylık askı süresinin 7 günlük resmi tatiller de dikkate alınarak 13 Kasım tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Kimseden bir şey kaçırmadıklarını belirten Özak, “Bazı çevrelerin iddia ettiği gibi kişiye özel rant sağlanmadığını, aksine bu projeyle arazı sahiplerinin tamamının kazanacağını ileri sürdü.

465 HEKTARLIK ALANDA

MİA’nın 465 hektarlık analda yapılacağını, 2006 yılında planlandığını, üzerinde 2,5 yıl çalışıldığını, kentin geniş kesiminin görüşünün alındığını dile getiren Özak, “Art niyetliler provokasyon yapıyor, arazileriniz elinizden alınarak başkalarına peşkeş çekilecek diyorlar. Rant, esnafların ve toprak sahiplerinin olacaktır” dedi.

HENÜZ KAĞIT ÜZERİNDE

Özak’ın daha 2006 yılında planlandığını açıkladığı MİA projesi çok uzun bir zaman sürecini kapsıyor. Projeyle bu bölgede lüks oteller, rezidanslar, hastaneler, iş merkezleri, aqua parklar, yüzme havuzları, gondollarla gezilecek su kanalları, lokantalar, sinema ve tiyatro salonlarının yapılması planlanıyor. Projenin 20 yılda bitirilmesi ön görülüyor. Büyükşehir’in proje bitirme konusundaki hızı ve AKP’nin iktidarda kalma süresi hesaba katıldığında MİA, tam bir ‘rüya’ proje anlamına geliyor. 

mıa

Yorum Yazın! | Sizde Kocaeli'ne Düşüncelerinizi Duyurun!..


Yıltem
Arıgün Mobilya
Boş Reklam Alanı
Boş Reklam Alanı