Kocaeli Döviz Kuru
Sarraf Tüysüzler

Google'da Ara TÜPRAŞ TEMİZ ÇIKTI…
Toplam 374 Okuma!
Haber Tarihi: 01 Ağustos 2013, 10:55

tupras-numune-sonuclari

Maliye Bakanlığı müfettişlerinin polis eşliğinde TÜPRAŞ’ a yaptığı aramalı vergi incelemesi Kocaeli’ de olduğu gibi Türkiye’ ninde gündemine oturmuştu. Polisin de katıldığı kontrollerde alınan numune sonuçlarından ne çıkacağı merak ediliyordu. Numuneleri inceleyen TÜBİTAK, numunelerdeki verilerin normal olduğunu açıkladı.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından Koç Grubu`nun üç enerji şirketine yönelik yapılan baskında, şimdiye kadar yapılan incelemelerde marker yönünden bir soruna rastlanmadı.

Cihazla yapılan ölçümlerde ise akaryakıt içindeki marker seviyesinin kriterlere yakın olduğu belirlendi. Buna rağmen, tanker ve birimlerdeki akaryakıttan numune alınarak TÜBİTAK’ın Gebze’deki tesislerine ve ODTÜ’nün tesislerine gönderildi.

Konuyla ilgili olarak, TÜBİTAK`a ve ODTÜ`ye gönderilen numuneler için EPDK`ya bildirilen sonuçlara göre numunelerdeki veriler normal çıktı. Bu durum, bir haftadır “kaçak akaryakıt suçlaması” ile karşı karşıya kalan Koç Grubu`nun rahat bir nefes almasını sağladı.

Maliye Bakanlığı Denetim Kurulu Başkanlığı’nın Koç Grubu’nun üç şirketi hakkında başlattığı operasyon ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Operasyona neden olan ihbarın ilk etapta, emniyet birimlerine gönderildiği, emniyetten de Gelir İdaresi Başkanlığı’na ulaştırıldığı belirlendi. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ise emniyet üzerinden gelen ihbar mektubunu işleme koyduğu kaydedildi.


 

 

tupras-numune-sonuclari

Yorum Yazın! | Sizde Kocaeli'ne Düşüncelerinizi Duyurun!..


Yıltem
Arıgün Mobilya
Boş Reklam Alanı
Boş Reklam Alanı